Energetyka społeczna jest kluczem do działań związanych z kryzysem klimatycznym, pobudzaniem lokalnych gospodarek i ożywianiem społeczności.

Poradnik na temat energetyki społecznej, przygotowany przez Friends of the Earth, Rescoop.eu i Energy Cities, przetłumaczony na język polski przy wsparciu Polskiej Zielonej Sieci, prowadzi przez poszczególne etapy budowania wspólnoty energetycznej.

Przewodnik ten, zawierający wiedzę opartą na 27 projektach realizowanych w całej Europie, obejmuje instrukcje, praktyczne wskazówki i ciekawe dobre praktyki, które pomogą zrealizować lokalną, kierowaną przez społeczność, rewolucję w dziedzinie energii odnawialnej.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą zainteresowaną tematem, grupą rozpoczynającą podróż w kierunku energii odnawialnej, czy też przedstawicielem władzy lokalnej odpowiedzialnej za planowanie - ten podręcznik jest dla Ciebie. Obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swój własny projekt energetyczny - od wskazówek, jak radzić sobie z dynamiką grupy, radami na temat technologii, której należy użyć, po wskazówki dotyczące pokonywania wszelkich barier, które możesz napotkać. Ty też możesz stać się częścią tej cichej rewolucji, a ta książka powie Ci jak.

Publikacja znajduje się tutaj!

Polish cover